چه شگفت اسـت
  
 از کودکی به پیـری پریدن ... بهـار جوانی را ندیدن ... بی عبـور، از تـو گذشتن ...

 

دلـیـرانه با درد مانـدن ، زیسـتن ، تنها بودن ...


کمرشکسته ، اما چون کوه به مهر  ایستادن ...


و چه سخت است بغض و ماتم  چشم به هجر اشک ...چه سخت است چون شمع ، سوختن ..

از گریه چراغی ساختن  ، بر در کلبه ی تنهایی نهادن


آری ! چه شگفت است بی نیمه تمام شدن ، قبل از مردن ، رفتن ، فراموش شدن ...


 زنـدگـی سـهل است ، اما بـی  چتر و چــراغ بودن سـخـت است ...

 نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

مهدی
#5 مهدی 1392-04-03 07:40
پشت سر هر معشوق خدا ایستاده :
بسیار جالب وخواندنی بود فقط میخواستم بدانم که منظور را درست متوجه شده ام البته ایده شخصی من هم همین است که میگویم . عشق مختص ذات پاک خداوند است و عاشق فقط یکی است و نمی تواند 2 تا باشد ، پس خداوند غیرت را ازآن جهت دارد که این عشق مجازی باعث دوری بنده که همان معشوق است از خداوند میگردد و خداوند دراینجا میکوبد و در هم میریزد به خاطر عشق به بنده که مبادا از یادش غافل شود
پس از عاشق باید یک دوست خواست، یک همدم و او عنایت میکند و همان که میخواهد یا بهتر از او کسی که بنده را به او که همانا خداوند است نزدیکتر کندمیرساند
پس نباید عاشق بود چرا که در عشق یک سوز و یک درد است که همانا زیباتر این است که این از آن معبود باشد نه بنده و همسر فقط همدم و یک دوست در کنار انسان باشد در پناه عاشق و همانا خداوند پشت سر هر معشوق است

فرشته مهر : سلام گرامی . ما معبودی داریم و مقصدی و داشتن یک همسفر " هم هدف " گذر از جاده دنیا را آسان تر می کند و باعث آرامش و رشد معنوی و تقرب بیشتر می گردد و اگر این امر مانع کمال و عشق الهی بود خداوند توصیه به ازدواج نمی کرد...
نقل قول کردن
دریا
#4 دریا 1391-06-08 03:18
میترای عزیز فرشته نازنبن من خیلی زجر کشیده و دردمندم.قلبم میسوزه انگار از درد. آتش به جانم افتاده. خیلی تنهام ولی یه تنه جلوی مشکلات ایستادم و نه تنها مشکلات خودم رو مقاومت میکنم بلکه برهی اطرافیانم مشکل گشایی میکنم و سعی میکنم همیشه مرهم باشم نه درد. ولی مادر نامهربانی دارم. پدرم رو از دست دادم برادرم بر اثر تربیت غلط مادر مخصوصا بسیار قلدر و حسود ومستبد هستش و منو به خونه خودمون راه نمیده. و مادرم زندگی با اون رو انتخاب کرده. و من منزل مادر بزرگم زندگیمیکنم و .... و... و... خیلی مفصله .میخوام که برام دعا کنی.

فرشته مهر :سلام دریای عزیز . امیدوارم به لطف خداوند بسیار مهربان همه مشکلات حل و رفع شود و به آرامش و سعادت و همه مواهب خوب الهی برسید . امید و تلاش و تقوایتان را حفظ کنید و یقین بدانید نتیجه صبر و پاکی و نیکی سعادت است ...
نقل قول کردن
دریا
#3 دریا 1391-04-27 00:31
چگونه بعد از این همه درد عشق و شکست غرور به ارامش برسم؟؟خانواده نامهربانش نگذاشتند این عشق به ثمر برسد. سووووووختم. ایا خدا جوابشان را خواهد داد؟ایا پشیمان خواهند شد؟ایا خدا داد دل من را از انها می گیرد؟چگونه به ارامش برسم؟


فرشته مهر : یاد خدا و تلاوت قرآن و انجام وظایف و مسئولیتها و نیز ازدواج با یک فرد هم کفو ، باعث افزایش آرامش و نشاط می شود ...
نقل قول کردن
دریا
#2 دریا 1391-04-27 00:27
فرشته عزیز من دریا هستم عشق زندگیم / کسی که 8 سال عاشقانه یکدیگر را خواستیم در عین اینکه هنوز هم دوستم دارد ولی در خود شکست و مرا از خود راند.قلبم می سوزد. دردمندم چه کنم؟ غرورم/ عشقم / قلبم/ عمرم... سوختم سوختم چه کنم؟فرشته مهر :
پشت سر هر معشوق، خدا ايستاده است. پشت سر هر آنچه که دوستش مي داري.و تو براي اينکه معشوقت را از دست ندهي، بهتر است بالاتر را نگاه نکني. زيرا ممکن است چشمت به خدا بيفتد و او آنقدر بزرگ است که هر چيز پيش او کوچک جلوه مي کند.
پشت سر هر معشوق، خدا ايستاده است. اگر عشقت ساده است و کوچک و معمولي، اگر عشقت گذراست و تفنن و تفريح، خدا چندان کاري به کارت ندارد. اجازه مي دهد که عاشقي کني، تماشايت مي کند و مي گذارد که شادمان باشي.
اما هر چه که در عشق ثابت قدم تر شوي، خدا با تو سختگيرتر مي شود. هر قدر که در عاشقي عميق تر شوي و پاکبازتر و هر اندازه که عشقت ناب تر شود و زيباتر، بيشتر بايد از خدا بترسي. زيرا خدا از عشق هاي پاک وعميق و ناب و زيبا نمي گذرد، مگر آنکه آن را به نام خودش تمام کند.
پشت سر هر معشوقي، خدا ايستاده است و هر گامي که تو در عشق برمي داري، خدا هم گامي در غيرت برمي دارد. تو عاشق تر مي شوي و خدا غيورتر و آنگاه که گمان مي کني معشوق چه دست يافتني است و وصل چه ممکن و عشق چه آسان، خدا وارد کار مي شود و خيالت را درهم مي ريزد و معشوقت را درهم مي کوبد؛ معشوقت، هر کس که باشد و هر جا که باشد و هر قدر که باشد. خدا هرگز نمي گذارد ميان تو و او، چيزي فاصله بيندازد.
معشوقت مي شکند و تو نااميد مي شوي و نمي داني که نااميدي زيباترين نتيجه عشق است. نااميدي از اينجا و آنجا، نااميدي از اين کس و آن کس. نااميدي از اين چيز و آن چيز.
تو نااميد مي شوي و گمان مي کني که عشق بيهوده ترين کارهاست. و برآني که شکست خورده اي و خيال مي کني که آن همه شور و آن همه ذوق و آن همه عشق را تلف کرده اي.
اما خوب که نگاه کني مي بيني حتي قطره اي از عشقت، حتي قطره اي هم هدر نرفته است. خدا همه را جمع کرده و همه را براي خويش برداشته و به حساب خود گذاشته است.
خدا به تو مي گويد: مگر نمي دانستي که پشت سر هر معشوق خدا ايستاده است؟ تو براي من بود که اين همه راه آمده اي و براي من بود که اين همه رنج برده اي و براي من بود که اين همه عشق ورزيده اي. پس به پاس اين، قلبت را و روحت را و دنيايت را وسعت مي بخشم و از بي نيازي نصيبي به تو مي دهم. و اين ثروتي است که هيچ کس ندارد تا به تو ارزاني اش کند.
فردا اما تو باز عاشق مي شوي تا عميق تر شوي و وسيع تر و بزرگ تر و نااميدتر. تا بي نيازتر شوي و به او نزديکتر.
راستي اما چه زيباست و چه باشکوه و چه شورانگيز، که پشت سر هر معشوقي خدا ايستاده است ...
نقل قول کردن
دریا
#1 دریا 1391-03-27 03:22
:( چرا نظرات من ارسال نمی فرمایین فرشته؟ من خیییییییلی دل شکسته و تنهام
نقل قول کردن

نسخه پرفسفر فرشته ..

با داشتن یک ارتباط خوب

با خدا و خوب بودن و خوبی

کردن ، می توان از دیگران

سبقت گرفت و برتر شد..

 

ایده های فرشته

آدرس اینستاگرام  :

https://www.instagram.com/mitra.Aghdasia

 

کانال تلگرام دوستان خدا  :

https://telegram.me/FereshteyeMehr

حاضرین در سایت

ما 31 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدیدها

آیه ی ماه

  دوستان خدا
به جز اهل تقوا نباشند
ليکن اکثر مردم از اين مطلب
آگاه نيستند .  انفال - 34

نامه به خداوند

❤  ❤   ❤   

جستجو در سایت

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها